Obec ŽelečKraj: Jihočeský
Okres: Tábor
Počet obyvatel: 1 005
(stav k 31.1.2020)

Počet částí: 2

  • obec Želeč
  • obec Bezděčín

Katastrální výměra: 1 573 ha


Úřední hodiny OÚ
pondělí 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
úterý 8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00
středa 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
čtvrtek 8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00
pátek 8:00 - 12:00

Obecní úřad Želeč
Želeč 26, 391 74
Tel.: 381 59 11 15
Email:info@obeczelec.cz
Datová schránka: xppbjs2


Starosta: Ladislav Stejskal
Místostarosta: Ing. Luboš Rypáček


Bankovní spojení
Česká spořitelna a.s.
0701422329/0800


IČO: 00253201
DIČ: CZ00253201


Nabídka knihy "Harrachové – vznešenost zavazuje"

Harrachové – vznešenost zavazujeZajímavá Vás historie spojená s naší obcí? Pak právě pro Vás by mohla být zajímavá nabídka publikace "Harrachové. Vznešenost zavazuje", která pojednává o rodu Harrachů, jež byl majetkově, kulturně a sociálně spjat s naší obcí.

V příloze naleznete recenzi této knihy, objedat si ji můžete případně pod tímto odkazem www.npu.cz/cs/e-shop/91020-harrachove-vznesenost-zavazuje.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
harrachove-recenze.pdf 139.2 Kb

Setkání pro pečující

Setkání pro pečující


Sbírka použitého oblečení

Věci do sbírky můžete nosit na Obecní úřad v Želči ve dnech 11. - 14.4.2023

Sbírka použitého oblečení


Pivní slavnosti v Želči

Pivní slavnosti v Želči


Upozornění Policie ČR na aktuální podvody

V přiložených souborech naleznete upozornění Policie ČR na aktuální případy podvodů, jejichž obětí se může stát každý z nás.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
it-letak-prevence-1.pdf 604.4 Kb
it-letak-prevence-2.pdf 3939.4 Kb
it-letak-prevence-3.pdf 3956.1 Kb

Oznámení o plánovaném kácení stromů na hřbitově v Hlavatcích

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
doc03071820230116165509.pdf 186.9 Kb

Výzva k úhradě místních poplatků

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
poplatky-za-odpady.pdf 139.7 Kb

Nová zelená úsporám


Založte si identitu občana

Založte si identitu občana Založte si identitu občana

 


Informace k datovým schránkám

Vážení spoluobčané, od 1.1.2023 na základě změny zákona automaticky získají datovou schránku všichni živnostníci a nepodnikající právnické osoby. Prosíme, pokud patříte do jedné ze jmenované skupiny a dosud datovou schránku nemáte, věnujte pozornost této zprávě, resp. přiloženým dokumentům. Přístupové údaje obdržíte doporučeným dopisem během měsíce ledna, února nebo března 2023. Datovou schránku si také můžete založit sami již nyní. Více informací naleznete na webových stránkách www.chcidatovku.cz.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
datove-schranka-2.pdf 3204.2 Kb
mvcr-datovka-letak.pdf 1569.6 Kb

MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME

MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁMEV rámci dotačního programu MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME přijímají obce a města Jihočeského kraje žádosti o podporu od osob žijících na území Jihočeského kraje s cílem podpořit rodiny s dětmi a poživatele důchodu.

Více informací naleznete na webu https://myvtomjihocechynenechame.cz.

 


Finanční dar pro děti narozené od 1.1.2022

Finanční dar pro děti narozené od 1.1.2022Děti s trvalým pobytem na území obce Želeč, narozené v období od 1.1.2022 do 31.12.2024 obdrží finanční dar ve výši 10 000,- Kč.

Obec Želeč se podílí na této částce rovnou polovinou, druhou půlku hradí Jihočeský kraj v rámci dotačního programu na podporu narozených dětí Jihočeského kraje. Spolu s darem obdrží děti také „Rodný list Jihočecha“. 

Obdarování se uskuteční během obřadu vítání občánků. Trvalý pobyt v obci Želeč a stanovená kritéria jsou podmínkou získání finančního daru.
 


Přechodná úprava provozu - uzavření mostu v Plané nad Lužnicí

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2022-37935.pdf 194.4 Kb
38800.pdf 5487.1 Kb

Žádosti o přidělení bytu v domě s pečovatelskými byty

V září tohoto roku by měla být dokončena v naší obci výstavba domu s pečovatelskými byty - již nyní je možno průběžně podávat žádosti o přidělení bytu v tomto domě na Obecním úřadu v Želči - fomulář přihlášky a základní kritéria pro přidělení naleznete v přiložených souborech, stejně tak jako základní informaci k nabízeným bytům.

Projednání doručených žádostí bytovou komisí a schválení přidělení jednotlivých bytů radou obce proběhne koncem června 2022.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
01-vzorovy-byt-2-kk.pdf 138.7 Kb
02-vzorovy-byt-1-kk.pdf 125.2 Kb
03-vzorovy-byt-vizualizace.pdf 6388 Kb
kriteria-pro-umisteni.pdf 192.2 Kb
zadost-o-byt-pro-seniory.pdf 113.6 Kb

Z-BOX je tu k vašim službám

Z-BOX je tu k vašim službámNově v naší obci najdete bezkontaktní výdejní místo, na které si můžete nechat poslat zásilky z e-shopů nebo od kohokoliv z ČR, kdo má mobilní aplikaci Zásilkovna. Výdejní místo, které má podobu samoobslužného boxu, jsme pro vás zřídili ve spolupráci s českou logistickou společností Zásilkovna a naleznete ho u obecního úřadu. Věříme, že vám možnost vyzvednout si zásilku kdykoliv přijde vhod.

Více informací na https://www.zasilkovna.cz.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
jak-na-to.pdf 43.4 Kb

Důležité informace z naší obce vždy po ruce

Vážení spoluobčané, spustili jsme pro Vás zcela novou službu zasílání důležitých informací z naší obce prostřednictvím SMS, emailu, případně mobilní aplikace. Více informací, včetně postupu registrace, naleznete na www.obeczelec.hlasenirozhlasu.cz, resp. v příloženém letáku.

Důležité informace z naší obce vždy po ruce

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letacek-pro-obcany.pdf 591.6 Kb

Knihovna online

Knihovna onlineVěděli jste, že naše knihovna používá pro správu fondu a zápůjček elektronický knihovní systém Clavius, s jehož pomocí je možné rychle a efektivně obsloužit všechny návštěvníky knihovny?

Díky tomu si můžete rovněž na adrese http://www.vkta.cz/clavius/zelec/baze.htm zjistit, zda máme v naší knihovně Vámi hledanou knihu. 

Více informací o Knihovně v Želči naleznete v menu Knihovna.


Přihláška psa do evidence

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prihlaska-bezdecin.xlsx 29.5 Kb
prihlaska-zelec-.xlsx 29.5 Kb

Fotografie z premiéry představení Rytířova dcera

Fotografie z premiéry představení Rytířova dceraNeměli jste možnost shlédnout premiéru představení Rytířova dcera v podání Divadelního spolku Želeč, která se uskutečnila 29.2.2020 v Kulturním domě v Želči? Pak si tuto událost připomeňte alespoň v naší Fotogalerii, případně se těšte na další představení.


Kam se starými pneumatikami?

Kam se starými pneumatikami?Odběr starých pneumatik ve sběrném místě obce Želeč skončil. Nejedná se o komunální odpad a podle zákona je povinen odebírat staré a ojeté pneumatiky jejich prodejce. Nejlépe je zanechat bezplatně pneumatiky přímo v místě, kde přezouváte za nové. A to i v případě, že si pneumatiky koupíte na internetu nebo v jiné kamenné prodejně.

V případě, že tuto bezplatnou službu nevyužijete a staré nepoužitelné pneumatiky si přesto odvezete zpět domů, jsou zřízena tzv. místa zpětného odběru. Jedná se o vybraná registrovaná zařízení, jako jsou pneuservisy, autoservisy, prodejny pneumatik apod., která mají povinnost Vaše pneumatiky bez disků přijmout bezplatně, bez ohledu na značku či velikost pneumatik a bez vazby na nákup zboží či služeb. Náklady na jejich likvidaci jsou zahrnuty v jejich pořizovací ceně.  Seznam míst zpětného odběru pro celou republiku je k dispozici na stránkách MŽP.

V česku se zpětným odběrem pneumatik zabývá společnost ELTMA, která provozuje síť míst, kde je možno pneumatiky bezplatně odevzdat. Více informací na zde, případně kontaktujte obecní úřad Želeč. Odevzdáním v síti ELTMA se Vaše pneumatika dostane do správných rukou a je garantována její 100% likvidace.

Pro občany doporučujeme využít kromě míst zpětného odběru, která jsou k dispozici na výše uvedených stránkách, firmu PNEU KAZDA s.r.o., se sídlem Klenovice 7, 392 01 Klenovice, kde je možno pneumatiky bezplatně odevzdat.


Pomozte nám s identifikací zatoulaných psů

Vážení spoluobčané, rádi bychom Vás požádali o zaslání fotky Vašich psích mazlíčků s uvedením rasy a telefonního kontaktu - v případě nalezení zatoulaných psů nám tyto informace ulehčí dopátrání majitele a včasné navrácení do správných rukou. Informace můžete zasílat na adresu info@obeczelec.cz. Děkujeme