Obec ŽelečKraj: Jihočeský
Okres: Tábor
Počet obyvatel: 1 005
(stav k 31.1.2020)

Počet částí: 2

  • obec Želeč
  • obec Bezděčín

Katastrální výměra: 1 573 ha


Úřední hodiny OÚ
pondělí - 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
úterý - 8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00
středa - 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
čtvrtek - 8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00
pátek - 8:00 - 12:00

Obecní úřad Želeč
Želeč 26, 391 74
Tel.: 381 59 11 15
Email:info@obeczelec.cz
Datová schránka: xppbjs2

WELLNESS: tel. 725 151 708

Starosta: Ladislav Stejskal
Místostarosta: Ing. Luboš Rypáček


Bankovní spojení
Česká spořitelna a.s.
0701422329/0800


IČO: 00253201
DIČ: CZ00253201


Kurz "Plaváček"

Dne 26.2.  proběhne od 16:30  informační schůzka v areálu Wellness Želeč. Schůzka není povinná, ale je přínosná, pokud s Plaváčkem začínáte (více informací zde). Dostanete informace o tom, co je potřebné mít s sebou, i přiblížení, v čem je Plaváček jedinečný a jak společně proplujeme lekce i celý kurz.


Nová zelená úsporám light

Nová zelená úsporám light


Ukládání biologicky rozložitelného odpadu

Ukládání biologicky rozložitelného odpadu


MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME

MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁMEV rámci dotačního programu MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME přijímají obce a města Jihočeského kraje žádosti o podporu od osob žijících na území Jihočeského kraje s cílem podpořit rodiny s dětmi a poživatele důchodu.

Více informací naleznete na webu https://myvtomjihocechynenechame.cz.

 


Finanční dar pro děti narozené od 1.1.2022

Finanční dar pro děti narozené od 1.1.2022Děti s trvalým pobytem na území obce Želeč, narozené v období od 1.1.2022 do 31.12.2024 obdrží finanční dar ve výši 10 000,- Kč.

Obec Želeč se podílí na této částce rovnou polovinou, druhou půlku hradí Jihočeský kraj v rámci dotačního programu na podporu narozených dětí Jihočeského kraje. Spolu s darem obdrží děti také „Rodný list Jihočecha“. 

Obdarování se uskuteční během obřadu vítání občánků. Trvalý pobyt v obci Želeč a stanovená kritéria jsou podmínkou získání finančního daru.
 


Žádosti o přidělení bytu v domě s pečovatelskými byty

V září tohoto roku by měla být dokončena v naší obci výstavba domu s pečovatelskými byty - již nyní je možno průběžně podávat žádosti o přidělení bytu v tomto domě na Obecním úřadu v Želči - fomulář přihlášky a základní kritéria pro přidělení naleznete v přiložených souborech, stejně tak jako základní informaci k nabízeným bytům.

Projednání doručených žádostí bytovou komisí a schválení přidělení jednotlivých bytů radou obce proběhne koncem června 2022.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
01-vzorovy-byt-2-kk.pdf 138.7 Kb
02-vzorovy-byt-1-kk.pdf 125.2 Kb
03-vzorovy-byt-vizualizace.pdf 6388 Kb
kriteria-pro-umisteni.pdf 192.2 Kb
zadost-o-byt-pro-seniory.pdf 113.6 Kb

Z-BOX je tu k vašim službám

Z-BOX je tu k vašim službámNově v naší obci najdete bezkontaktní výdejní místo, na které si můžete nechat poslat zásilky z e-shopů nebo od kohokoliv z ČR, kdo má mobilní aplikaci Zásilkovna. Výdejní místo, které má podobu samoobslužného boxu, jsme pro vás zřídili ve spolupráci s českou logistickou společností Zásilkovna a naleznete ho u obecního úřadu. Věříme, že vám možnost vyzvednout si zásilku kdykoliv přijde vhod.

Více informací na https://www.zasilkovna.cz.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
jak-na-to.pdf 43.4 Kb

Důležité informace z naší obce vždy po ruce

Vážení spoluobčané, spustili jsme pro Vás zcela novou službu zasílání důležitých informací z naší obce prostřednictvím SMS, emailu, případně mobilní aplikace. Více informací, včetně postupu registrace, naleznete na www.obeczelec.hlasenirozhlasu.cz, resp. v příloženém letáku.

Důležité informace z naší obce vždy po ruce

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letacek-pro-obcany.pdf 591.6 Kb

Knihovna online

Knihovna onlineVěděli jste, že naše knihovna používá pro správu fondu a zápůjček elektronický knihovní systém Clavius, s jehož pomocí je možné rychle a efektivně obsloužit všechny návštěvníky knihovny?

Díky tomu si můžete rovněž na adrese http://www.vkta.cz/clavius/zelec/baze.htm zjistit, zda máme v naší knihovně Vámi hledanou knihu. 

Více informací o Knihovně v Želči naleznete v menu Knihovna.


Přihláška psa do evidence

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prihlaska-bezdecin.xlsx 29.5 Kb
prihlaska-zelec-.xlsx 29.5 Kb

Fotografie z premiéry představení Rytířova dcera

Fotografie z premiéry představení Rytířova dceraNeměli jste možnost shlédnout premiéru představení Rytířova dcera v podání Divadelního spolku Želeč, která se uskutečnila 29.2.2020 v Kulturním domě v Želči? Pak si tuto událost připomeňte alespoň v naší Fotogalerii, případně se těšte na další představení.


Kam se starými pneumatikami?

Kam se starými pneumatikami?Odběr starých pneumatik ve sběrném místě obce Želeč skončil. Nejedná se o komunální odpad a podle zákona je povinen odebírat staré a ojeté pneumatiky jejich prodejce. Nejlépe je zanechat bezplatně pneumatiky přímo v místě, kde přezouváte za nové. A to i v případě, že si pneumatiky koupíte na internetu nebo v jiné kamenné prodejně.

V případě, že tuto bezplatnou službu nevyužijete a staré nepoužitelné pneumatiky si přesto odvezete zpět domů, jsou zřízena tzv. místa zpětného odběru. Jedná se o vybraná registrovaná zařízení, jako jsou pneuservisy, autoservisy, prodejny pneumatik apod., která mají povinnost Vaše pneumatiky bez disků přijmout bezplatně, bez ohledu na značku či velikost pneumatik a bez vazby na nákup zboží či služeb. Náklady na jejich likvidaci jsou zahrnuty v jejich pořizovací ceně.  Seznam míst zpětného odběru pro celou republiku je k dispozici na stránkách MŽP.

V česku se zpětným odběrem pneumatik zabývá společnost ELTMA, která provozuje síť míst, kde je možno pneumatiky bezplatně odevzdat. Více informací na zde, případně kontaktujte obecní úřad Želeč. Odevzdáním v síti ELTMA se Vaše pneumatika dostane do správných rukou a je garantována její 100% likvidace.

Pro občany doporučujeme využít kromě míst zpětného odběru, která jsou k dispozici na výše uvedených stránkách, firmu PNEU KAZDA s.r.o., se sídlem Klenovice 7, 392 01 Klenovice, kde je možno pneumatiky bezplatně odevzdat.


Pomozte nám s identifikací zatoulaných psů

Vážení spoluobčané, rádi bychom Vás požádali o zaslání fotky Vašich psích mazlíčků s uvedením rasy a telefonního kontaktu - v případě nalezení zatoulaných psů nám tyto informace ulehčí dopátrání majitele a včasné navrácení do správných rukou. Informace můžete zasílat na adresu info@obeczelec.cz. Děkujeme