Stalo se u nás

Tři roky umění ve Špejcharu Želeč

Obrazárna Špejchar Želeč oslavila tříleté výročí své existence monumentální přehlídkou soudobého výtvarného umění s mezinárodní účastí umělců. Pod názvem Intersalon 2015 bylo v sobotu dne 3. října 2015 na vernisáži návštěvníkům nabídnuto celkem 160 prací od 80 autorů. Několik set přítomných hostů zhlédlo obrazy, grafiky, fotografie, sochy a objekty, které dokladují nejnovější trendy na výtvarné scéně u nás i v zahraničí. Záštitu nad Intersalonem převzal hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola, kterého na slavnostním večeru zastupoval Mgr.František Chrastina z krajského úřadu.

Obrazárna Špejchar Želeč v průběhu tří let už připravila téměř dvacítku výtvarných prezentací a tím se už proměnila v respektované výstavní místo. Důkazem je skutečnost, že Asociace jihočeských výtvarníků se rozhodla 19. ročník své přehlídky instalovat právě ve špejcharu.

Špejchar má otevřeno denně, kromě pondělí, vždy od 10.00 do 18.00 hod. (od 1.listopadu do 17.00 hod.).

V sobotu 5. prosince od 17.00 hod. vystřídá Intersalon výstava díla módního návrháře, grafika, ilustrátora a malíře Lubomíra Štefky a krátce před vánoci se špejchar rozzáří výstavou Betlémů.

Tři roky umění ve Špejcharu Želeč Tři roky umění ve Špejcharu Želeč Tři roky umění ve Špejcharu Želeč