Stalo se u nás

Budapešť, Vídeň, Želeč, Praha

Evropské turné amerického dechového orchestru Three Revers (Tři řeky) porušilo plán. Neuvěřitelná věc, ale třicetičlenné hudební těleso odehrálo v sobotu 18.června 2016 jeden podvečerní koncert v Obrazárně Špejchar Želeč. Počáteční rozpaky jednotlivých muzikantů, natěšených z předešlých koncertů v centru hlavních měst Maďarska a Rakouska se rozplynuly okamžitě po uvedení první skladby.
Orchestr věrný odkazu klasických hudebních show, navíc ve špičkové formě, zvedal publikum k opakovanému potlesku. Osvědčený nářez skladeb Glenn Millera, vycizelovaných do hudebních kudrlinek, podobal se rozvodněnému splavu. Tříposchoďový dort s jahodou ve svém středu, to byl Jaromír Vejvoda a jeho Škoda lásky. Hudební aranžmá prokázalo, že si za oceánem umí bravurně poradit s naší lidovou národní hymnou.
Kapela, kde věk jednotlivých dechařů rostl od osmnácti do padesáti let, odvážela si jako dárek Oborskou Ježibabu (domácí pivo s grepovým tónem), úplně čerstvou knihu angloamerických plakátů z 1.světové války Munice domácí fronty a hlavně, magický obraz noční Prahy, který věnovala malířka Petra Skluzáčková.
Jak muzikanti na trase Vídeň- Praha odbočovali do největší soukromé galerie Jižních Čech s určitou nedůvěrou, tak nakonec přes opakovaná, dojemná loučení s místním obecenstvem, nemohli se z Želče vůbec odlepit. Snad jejich nedělní koncert na Pražském hradě a následný návrat do vlasti, nesl se ještě chvíli v duchu vřelosti, jakou umí venkov kvalitní muzice zámořských umělců projevit. Autor článku: Pavel Šmidrkal

Budapešť, Vídeň, Želeč, Praha Budapešť, Vídeň, Želeč, Praha Budapešť, Vídeň, Želeč, Praha
     
Budapešť, Vídeň, Želeč, Praha Budapešť, Vídeň, Želeč, Praha Budapešť, Vídeň, Želeč, Praha