Obec Želeč

Obec Želeč

Kraj: Jihočeský

Okres: Tábor

Počet obyvatel: 934
(stav k 1.1.2015)

Počet částí: 2

  • obec Želeč

  • obec Bezděčín

Katastrální výměra: 1 573 ha


Úřední hodiny OÚ

pondělí 7:30 - 12:00 a 12:30 - 17:00

středa 7:30 - 12:00 a 12:30 - 17:00

pátek 7:30 - 12:00

Obecní úřad Želeč

Želeč 26, 391 74

Tel., Fax: 381 59 11 15

Email:
info@obeczelec.cz

Datová schránka: xppbjs2


Starosta: Ladislav Stejskal

Místostarosta: Ing. Luboš Rypáček


Bankovní spojení

Česká spořitelna a.s.

0701422329/0800


IČO: 00253201

DIČ: CZ00253201

Výsledky voleb do Senátu 2016 - II. kolo

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
volby-ii.-kolo.pdf 354.3 Kb

Výsledky voleb do Senátu a Zastupitelstva Jih. kraje 2016

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
volby-do-senatu-a-zo-kraje-2016.xls 76.8 Kb

Další úspěch Denisy Švecové

Cyklistka Denisa Švecová - G.BENEDIKT ŠVEC CYKLOTEAM ŽELEČ se stala celkovou vítězkou juniorek Českého poháru. V sobotu, kdy se jel poslední závod Českého poháru v Židovicích u Litoměřic, dosáhla Denisa po neúspěšných únicích do kopce třetí místo ve spurtu a udržela tak celkové prvenství v Českém poháru mezi juniorkami. V Židovicích u Litoměřic se jel závod na 8 okruhů a celková vzdálenost činila 80 kilometrů. Jako v každém závodě startovaly juniorky a ženy společně. Okruh obsahoval jeden dlouhý táhlý kopec, ve kterém se Denisa snažila pokaždé nastoupit. Dvakrát se jí podařilo oddělit se od skupiny, ale nakonec byla z dlouhého kopce dojeta, možná také díky ženám, které mají těžší převody a dokáží tak z kopce a po rovinách jet rychleji.

Tímto Denise blahopřejeme a věříme, že tímto její úspěchy nekončí!

Další úspěch Denisy Švecové Další úspěch Denisy Švecové

 


Oslavy založení 120 let SDH Bezděčín

Oslavy založení 120 let SDH BezděčínV sobotu 17.9.2016 proběhly oslavy 120 let založení SDH Bezděčín, kdy došlo rovněž k předání nového hasičského praporu zástupcům místního sboru. Následně se uskutečnila hasičská soutěž O pohár SDH Bezděčín.

Některé okamžiky z těchto akcí si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.


Uzavření sálu obecního úřadu (tělocvičny)

Z důvodu probíhající rekonstrukce obecního úřadu bude přilehlý sál (těločvična) až do předpokládané doby dokončení stavebních úprav, tj. do září 2017, uzavřen.

V případě zájmu je možno zarezervovat si sál v Kulturním domě. Aktuální rezervace naleznete v Kalendáři obsazenosti.


Přírodní památka Kozlov

Ne každý ví, že se v našem katastru nachází přírodní památka Kozlov. Najdete ji v Táborské pahorkatině, 2 km jihovýchodně od Želče (odkaz na mapu zde).

Lokalita byla vyhlášena přírodní památkou 18. listopadu 1990 Okresním národním výborem v Táboře. Výměra louky činí 0,5899 ha a leží ve výšce 441- 444 m n. m.

Předmětem ochrany je vlhká kulturní louka vklíněná do lesa s hojným výskytem prstnatce májového, starčku potočního, některých druhů ostřic a ojedinělým výskytem kozí brady luční. 

Lokalita musí být, stejně jako jiné vstavačové louky, pravidelně kosena a udržována mělkým odvodněním v přístupném stavu.

Přírodní památka Kozlov Přírodní památka Kozlov

Prstnatec májový (Dactylorhiza majalis) - orchidej

Obvykle je 20 až 60 cm vysoký. Barva květů je nachová, ale vzácně se vyskytují i růžové a bílé formy. Prstnatec májový kvete v květnu a v červnu, plodem jsou zelené tobolky, které obsahují velké množství semen.

Roste v nížinách i na horách, typicky na mokrých až bažinatých loukách, případně slatinách, vřesovištích a rašeliništích. V České republice je tento druh prstnatce zastoupen hojně, je to nejrozšířenější zástupce čeledi vstavačovitých. Roste po celém území, ale roztroušeně, mnoho lokalit jeho výskytu je státem chráněno. Prstnatec májový je chráněn zákonem jako ohrožený druh.


Nová fotoalba na našem webu

Nová fotoalba na našem webuAktualizovali jsme menu "Fotoalbum" - nově jsme pro Vás zveřejnili fotografie z demolice objektu bývalého zámku, probíhající výstavby ČOV a další, tak neváhejte a běžte se tam podívat :-)


Oznámení o uzavření komunikace - Třebiště

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
mapa.jpg 576 Kb
oznameni.jpg 483.4 Kb
oznameni2.jpg 314.4 Kb

Vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí

Stavíte nebo rekonstruujete dům, kopete na zahradě bazén, či plánujete provádět terénní úpravy na Vašem pozemku? Pak by pro Vás mohla být užitečná informace o možnosti získat zdarma vyjádření o existenci podzemního či nadzemního telekomunikačního vedení. Více informací naleznete v přiloženém souboru.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
informace-cetin.pdf 489.2 Kb

Služby v naší obci

Služby v naší obciZajímává Vás provozní doba restaurace, obchodů, kosmetiky a dalších služeb? Pak stačí navštívit nové menu "Služby v naší obci", kde naleznete vše potřebné.

V případě, že víte o dalších službách, o kterých bychom zde měli informovat, napište na rypacek@obeczelec.cz - rádi tuto sekci rozšíříme. Děkujeme


Nová služba "Kalendář obsazenosti"

Nová služba "Kalendář obsazenosti"Rádi by jste si pro svoje aktivity zamluvili tělocvičnu v objektu bývalého kina, nebo sál či přísálí v kulturním domě? Pak právě pro Vás jsme připravili novou sekci v hlavním menu "Kalendář obsazenosti", kde naleznete přehled aktuální obsazenosti uvedených objektů. V případě zájmu o provedení další rezervace kontaktujte obecní úřad.


Nová dlouhodobá výstava ve Špejcharu "Podobizna, předsíň duše"

Nová dlouhodobá výstava ve ŠpejcharuObrazárna Špejchar Želeč proměnila svoji tvář. Od ledna nabízí ke zhlédnutí velkou kolekci portrétního umění 19. a 20.století. Od biedermeieru k fauvismu, od portrétů dětí k podobiznám manželských párů. Prezentují se tu díla šedesáti malířů, zastoupen je Mánes, Bílek, Molnár, Jungling. Mezi portrétovanými osobami najdeme např. spisovatele K.Čapka či herce J.Plachtu. Více informací naleznet na www.spejcharzelec.cz.


Do nového roku v novém kabátu

Vážení návštěvníci našeho webu,

po delší době příprav jsme pro Vás spustili novou grafickou podobu našich www stránek - hlavním motivem pro tento krok bylo zapracování nového obecního znaku a úprava použitých barev, tak aby byly v souladu s tímto znakem.

Momentálně se nacházíme ve fázi "ladění", tzn. během následujích dnů proběhnou ještě určité úpravy, tak by vše dostalo finální podobu. Přejeme Vám příjemné "surfování" :-)

Pokud se Vám nová grafická podoba nezobrazuje korektně, zmáčkněte kombinaci kláves CTRL+F5.


Kotlíkové dotace pro Jihočeský kraj

Dne 18. 12. 2015 byla vyhlášena 1. výzva v rámci dotačního programu Jihočeského kraje „Snižování emisí z lokálního vytápění domácností (kotlíkové dotace) v Jihočeském kraji." Zájemci o výměnu zastaralého kotle na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech z celého Jihočeského kraje si tedy již mohou stáhnout na webových stránkách Jihočeského kraje http://kotlikovedotace.kraj-jihocesky.cz/ v záložce "Výzvy" veškeré dokumenty potřebné k podání žádosti (formulář žádosti, návod k vyplnění žádosti, přílohy, pravidla dotačního programu atd.) a začít s její přípravou.

Příjem žádostí (nejprve odeslání elektronické žádosti s následným doručením podepsané papírové žádosti) bude zahájen 18. 1. 2016 a poběží do 31. 3. 2016 do 14 hod.

Veškeré informace naleznete na webových stránkách http://kotlikovedotace.kraj-jihocesky.cz/, kde jsou uvedeny i kontakty na pracovníky, kteří budou mít administraci žádostí na starost a kteří zodpoví případné dotazy týkající se podání žádosti.

Informace k plánovaným "kotlíkovým dotacím"


Hlášení rozhlasu na našich webových stránkách

Hlášení rozhlasu na webuUniklo Vám hlášení místního rozhlasu? Nevadí! Nově naleznete poslední hlášení na našich webových stránkách v menu Obecní úřad - Hlášení rozhlasu, resp. pod odkazem v levé části pod hlavním menu, a to vždy okamžitě po jeho odvysílání.


Změna ordinační doby MUDr. Šedivé

S platností od pondělí 7.9.2015 se mění ordinační doba lékařky MUDr. Šedivé v Želči. Nově bude ordinace v Želči otevřena každé pondělí od 14:00.


Zahájení realizace akce "Kanalizace a ČOV Želeč"

Vážení spoluobčané, po doladění některých administrativních záležitostí bylo naší obci definitivně přiznáno poskytnutí dotace z Ministerstva zemdělství na akci Kanalizace a čistírna odpadních vod (o detailech této akce jsme Vás informovali v článku "Informace k plánované akci "Kanalizace a ČOV Želeč").

Výše dotace z Ministerstva zemědělství činí 60% z celkových nákladů, které jsou cca 35,8 mil. Kč. Nad tento rámec ještě žádáme Jihočeský kraj o další dotaci, která by měla pokrýt dalších 10% celkových nákladů.

Vlastní realizace začne v polovině září 2015. Předpokládáný termín dokončení je v červenci 2016. Během této doby vzniknou určitá provozní omezení v naší obci - o těch Vás budeme průběžně s dostatečným předstihem vždy informovat.


Nabídky práce v našem regionu

Nabídky práce v našem regionuVážení návštěvníci,

na našich stránkách nově naleznete v hlavním menu odkaz "Nabídky práce z našeho regionu".

V této sekci budou průběžně zveřejňovány aktuální pracovní nabídky z okruhu cca 50 km od naší obce. Zdrojem těchto nabídek jsou portály Prace.cz, Jobs.cz a Úřad práce ČR. Věříme, že Vám, v případě potřeby, bude tato nová služba dobrým pomocníkem.


Informace o novinkách na našem webu

Informace o novinkách na našem webuVážení návštěvníci,

chcete být informování na Váš email o všech novinkách na našich stránkách? Pak právě pro Vás jsme nově zprovoznili tuto službu.

Stačí provést jednoduchou registraci v menu "Registrace návštěvníků". Pokud jste byli na našem webu již v minulosti registrováni, je nutné se nově zaregistrovat. V případě technických problémů se můžete obrátit na rypacek@obeczelec.cz. Děkujeme.

 


Jak odhlásit a přihlásit na úřadě ojeté osobní auto z ČR

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak.pdf 1971.9 Kb

Videodokument "Želeč na prahu milénia"

Zajímá Vás, jak vypadala naše obec před dvanácti lety? Pak shlédněte dokument natočený agentura ATLANTIC FM v roce 2002.

http://www.divejse.cz/obec/zelec-u-tabora/zelec-u-tabora

 

mapa ČR

Dnes je: 28.10.2016

Svátek slaví:

Aktuality

Zápis z jednání rady obce 12.10.2016
více
Výsledky voleb do Senátu 2016 - II. kolo
více
Pravidelné setkávání s velkými kapelami
Sokolovna, Planá nad Lužnicí
více
Halloweenské odpoledne
pátek 28.10.16 od 14 hodin, Špejchar Želeč
více
Výsledky voleb do Senátu a Zastupitelstva Jih. kraje 2016
více
Oznámení o dokončení obnovy katastrálního operátu a jeho vyložení k veřejnému nahlédnutí
více
Další úspěch Denisy Švecové
více
Oznámení o záměru prodeje pozemku v k.ú. Želeč
více
Usnesení a zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 29.9.2016
více
Oslavy založení 120 let SDH Bezděčín
více
Oznámení o době a místě konání voleb
více
Jmenování členů okrskových volebních komisí pro volby do zastupitelstev krajů
více
Vernisáž výstavy - Pavel Klíma "Necituj!" + dobročinná aukce
sobota 24.9.16 od 17:00, Obrazárna Špejchar Želeč
více
Usnesení a zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 7.9.2016
více
Upozornění společnosti e.on vlastníkům nemovitostí - ořez popř. odstranění dřevin
více
Jmenování zapisovatelů pro volby do zastupitelstev krajů
více
Uzavření sálu obecního úřadu (tělocvičny)
více
Informace volebním stranám pro volby do Senátu
více
Oznámení o realizaci stavebních úprav na vodovodním řádu Sudoměřice - Bezděčín
více
Přírodní památka Kozlov
více
Uzavírka silnice ve Vlastiboři
více
Návrh změny č. 2 Územního plánu Želeč
více
Rozpočet obce pro rok 2016
více
Daň z nemovitých věcí na rok 2016
více
Formulář pro nahlašování pálení
více
Nová fotoalba na našem webu
více
Oznámení o uzavření komunikace - Třebiště
více
Vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí
více
Služby v naší obci
více
Nová služba "Kalendář obsazenosti"
více
Do nového roku v novém kabátu
více
Kotlíkové dotace pro Jihočeský kraj
více
Rekonstrukce lesní cesty - Kozlov
více
Informace k platbě daně z nemovitých věcí přes SIPO
více
Rozpočtový výhled na rok 2017 - 2019
více
Tři roky umění ve Špejcharu Želeč
více
Hlášení rozhlasu na našich webových stránkách
více
Návrh architektonického řešení sportovního areálu v Želči
více
Zahájení realizace akce "Kanalizace a ČOV Želeč"
více
Rekonstrukce a přístavba MŠ Želeč
více
Nabídky práce v našem regionu
více
Jak nakládat s odpady
více
Ukládání biologicky rozložitelného komunálního odpadu
více
Informace k plánované akci "Kanalizace a ČOV Želeč"
více