Stalo se u nás

Křest knihy "Na všech frontách boj"

Je až neuvěřitelné s jakým elánem a hrdostí se naši váleční veteráni dokáží podělit o své zážitky z bojiště. Nejinak tomu bylo i při slavnostním křtu knihy „Na všech frontách boj“ ve čtvrtek 29. května 2014 v Obrazárně Špejchar v Želči.

Kniha líčí osudy želečského rodáka a letce britského Královského letectva RAF pplk. in memoriam Ladislava Říhy, který padl 3. března 1942 při náletu na německý přístav Emden. Součástí knihy je i deník, který si psal plk. in memoriam František Vocetka od odjezdu z okupovaného Československa až do počátků své činnosti v RAF.

Slavnostního křtu se ujal genmjr. v. v. Jaroslav Klemeš, příslušník paradesantního výsadku Platinum - Pewter, veteráni RAF plk. Pavel Vranský, plk. Jaroslav Hofrichter a starosta obce Ladislav Stejskal.

Váleční veteráni neodmítli ani zájemce o věnování do darovaných knih a s úsměvem rozdávali jeden podpis za druhým. Poté starosta obce pozval všechny přítomné na menší občerstvení a na poslech cimbálové muziky v podání Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Křest knihy "Na všech frontách boj" Křest knihy "Na všech frontách boj" Křest knihy "Na všech frontách boj"